מיקרוסופט קונה פועל

האם מיקרוסופט יכולה להתחרות עם גוגל בטריטוריה שלה? ולמה שהיא בכלל תנסה? מבט משוחד על בינג, וולפרם אלפא ונסיונות אחרים להתעלות על גוגל.

מיקרוסופט הינה חברה עירנית. אתם מטילים בכך ספק? אני יכול להבין את זה. אני מעומעם למדי גם כשאני במיטבי. בודאי חשבתם שלהיות עירני פירושו להיות רזה ורעב, בעוד שמיקרוסופט הינה שמנה ונפוחה. אין לכם ויכוח איתי. אחרי בליון הדולר הראשונים בערך, כל חברה יכולה לשכוח מתיאורה כצנומה אפילו ע"י החנפנים הנאמנים ביותר שלה. אבל אני איתן בעמדתי על הרעב: לא חשוב כמה מיקרוסופט גודלת ומשמינה היא תמיד נשארת רעבה. הרעב הושרש במיקרוסופט עוד כשהיתה מבט תאוותני וחמדן בעיניו של ביל גייטס. למיקרוסופט יש DNA רעב. רעב, פאראנואידי וחנוני במהותו.

כן, חנוני. צר לי לבשר לכם את זה אבל כל עוד מיקרוסופט קיימת לא תוכלו להשתחרר מהתדמית הסטריאוטיפית הנפוצה של חנון המחשבים. מיקרוסופט מגשימה את הסטריאוטיפ. מיקרוסופט כחברה הינה חכמה עד מוות, חסרת מיומנויות חברתיות וגורבת גרביים כתומים.

זהו ידע נפוץ הידוע לכולם.

אבל זריזה, אתם שואלים? כן, זריזה. מנטרת הזריזות של מיקרוסופט הינה זריזות באמצעות פאראנויה. בי גייטס – או רוחו של ביל גייטס שהינה נשמתה המעוותת של מיקרוסופט – הונעה תמיד ע"י הוודאות שיום אחד איזה האקר צעיר ומבריק יגיע ויגדיר מחדש את השוק, יהנדס מחדש את הפלטפורמה, יכתוב מחדש את ספר החוקים, יזיז את הגבינה, או ישנה איכשהו משהו בסיסי ויעקור את העושר הלגיטימי מקרביה מצופי היהלומים של מיקרוסופט.

להמשיך לקרוא