קרא לזה C+++++

המחבר לא ממש סוקר ספר

"עוד ספר עבה ומרובע לעז**זל! כל הזמן לשרבט, לשרבט, לשרבט! אה! מר גיבון?" – מיוחס לרבים, ככל הנראה הנסיך ויליאם הנרי, דוכס גלוסטר ואדינבורו.

תשאל כל עשרה מפתחים מהו ספר התכנות המושלם ביותר, ההגדרה האולטימטיבית לשפה, ותקבל ככל הנראה עשרה תשובות זהות: זה K&R.

The C Programming Language מאת בריאן ו. קרניגן (Brian W. Kernighan) ודניס מ. ריצ'י (Dennis M. Ritchie) הוא תקן הזהב. מה שאתה תמיד שומע זה שהוא ביצע את תפקידו במדויק ועשה זאת ב-228 דפים בלבד.

C++המהדורה האחרונה של בריאן סטראודטראפ (Brian Stroustrup)   לספר The C++ Programming Language שוקל 1346 דפים. שמן פי 6. דומה לקוביה בקירוב טוב.

מכאן המסקנה ההגיונית היא ש C++ היא שפה גדולה פי 6 ממה שה-C המקורי היה. האם יכול להיות שזה נכון?

ובכן, היא מתוכננת כמרובת פרדיגמות. וזהו זה.

ואז ככל הנראה תחביר תבניות המטה תכנות של C++ הינו מושלם טורינג. כמו קסם ההתכנסות או מערכת הסוגים בסקאלה או HTML ועוד CSS או רומנים מסויימים מאת חוזה לואיס בורחס או משחק החיים של קונווי או SED של יוניקס או קוד המיסוי הפדרלי. אז רק חלק מ C++ מקביל ל C. וזהו זה.

בואו נאמר שזה יתכן בהחלט ש C++ הינה בעצם C*6.

אבל מתי עוד הופך ליותר מדי? לשפה כמו גם לספר? לספר, האם זה באיזור 1346 העמודים?

מתוך ויקיפדיה:

"קריאה ל delete, הקוראת ל destructor ומחזירה את הזכרון שהוקצה ע"י new בחזרה למאגר החופשי, חייבת להתבצע לכל קריאה ל new בכדי למנוע זליגות זכרון".

אני חושב שביורן ביצע קריאת רבות ל new ושכח את ה delete.

אני רוצה את הזיכון שלי בחזרה.

תורגם ממאמר שנכתב ע"י ג'והן שייד. כל הזכויות שמורות לג'והן שייד, ופראג-פאב באמצעות מיכאל סווין. כל הזכויות לגירסה העברית שמורות למירון אופיר. המחברים נתנו רשות בכתב לתרגום ופרסום המאמר בבלוג זה. ניתן למצוא את המאמר המקורי מאת John Shade כאן.

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *