מעבר לארגון המורים העל יסודיים

עדכון מאת ענת שניידר:
חברי המורים הגננות והגימלאים,
ביחד אתכם ניהלנו מאבק עיקש וחסר פשרות ב"רפורמת" אופק חדש תוך מלחמה בלתי פוסקת להגנה על זכויות אנשי החינוך בישראל. במשך ימים כלילות פעלנו כדי לבלום את האופק שפוגע בציבור המורים ועלול לדרדר את החינוך בישראל.

בימים אלה, בצורה דורסנית יוצא האופק החדש לדרך. לנוכח מציאות זו הבנו שקיים בישראל רק ארגון יציג אחד שיכול לעצור את התוכנית המסוכנת הזו והוא ארגון המורים העל יסודיים.

כולנו ביחד לא נפסיק ונעשה כל שלאל ידינו על מנת לבטל את הרפורמה חסרת המעוף והמבישה.

אין זה סוד שבעקבות המאבק העיקש הוגשו נגדי שורה של תביעות אישיות ע"י וסרמן וחבר מרעיו .

אחת התביעות דרשה את הוצאתי מהסתדרות המורים לצמיתות מתוך כוונה שלא אוכל לממש את זכותי הדמוקרטית כמורה וכנבחרת ציבור המורים להתנגד לאופק החדש ואת זכותי הדמוקרטית להתמודד בעתיד על ראשות הסתדרות המורים.

באותם רגעים, העידוד התרומות למאבק וההגנה המשפטית והצטרפות מורים רבים בבית דין השדה של הסתדרות המורים נתנו רוח גבית להמשך המאבק.

המאבק המשפטי היה ועדיין כרוך בעלויות גבוהות למימון ההגנה המשפטית. בסופו של יום המזימה להוציא אותי מהסתדרות המורים לא הצליחה. אך בית הדין של הסתדרות המורים החליט שלא אהיה חברה בהסתדרות המורים עד חודש יולי הבא.

גם בימים אלה כולנו רואים את המצב העגום בו האופק החדש יוצא לדרך, מורים נאלצים להצטרף ל"רפורמה" בכפייה ובאיומים. הסתדרות המורים לא נותנת הגנה למורים ומתייחסת אליהם כאילו היתה מעסיק ולא איגוד מקצועי.. במיוחד השפיעה על החלטתי כשפורסם ש- 50 חטיבות ביניים צורפו לאופק החדש.

לכן לאחר הערכת מצב, חשיבה מעמיקה והתייעצות עם חברי המובילים את המאבק החלטנו לנקוט בשתי דרכים:

א. הקמת ארגון מורים וגננות חדש.

ב. מעבר לארגון המורים כדי למנוע את המזימה להכניס את כל מורי החטיבות לאופק החדש.

רק כך נוכל לעמוד מול הרפורמה המוצעת ולפעול לביטולה. ביחד נמנע את כוונת משרד החינוך ומשרד האוצר להחיל על מורי חטיבות הביניים את האופק חדש.

בדרך זו בה אני מצטרפת לארגון המורים העל יסודיים אפעל להעביר את כל מורי חטיבות הביניים לארגון המורים הפועל בצורה אחראית, רצינית ומושכלת להגנה על זכויות חבריו אנשי החינוך בישראל. מעבר של מורי החטיבות יביא לקריסת האפשרות שההסכם יוחל גם על מורי החטיבות.

אני מתחייבת ביחד עם חברי להמשיך לתת כתף למורי היסודי והגננות במאבק נגד הרפורמה חסרת האחריות.

חבריי למאבק, היו סמוכים ובטוחים כי למרות החלטתי להצטרף לארגון המורים, אני מתחייבת להמשיך במאבק נגד אופק חדש. אמשיך לתמוך במורי היסודי ובגננות , ויחד עם חבריי אמשיך לפעול ללא לאות למען השגת המטרה שהצבנו לפנינו – להקים איגוד מקצועי חדש למורים ולגננות כאלטרנטיבה להסתדרות המורים.

ביחד ובכוחות מאוחדים נצליח וננצח.

שלכם בנאמנות
ענת שניידר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *