עדכון ממאבק המורים בהסכם אופק חדש

חברי המורים והגננות,

פחות מ- 20,000 הצטרפו ל"אופק חדש" השנה. רבים מהם בכפיה. המורים שסברו כי אולי מדובר בתקווה, נחלו אכזבה לאחר שהחלו להבין כי התכנית מביאה אותם לקריסה עקב עומס עבודה שאינה מתוגמלת בצורה ראויה.

מפח הנפש והאכזבה לא איחרו. היה זה כשקיבלו את תלוש המשכורת. מבט בספרות שמסכמות את עבודתם ועמם השכר הביא לתסכול.

בימים אלה, טענותינו לכישלון "אופק חדש" ולעובדה כי מדובר בתכנית שתביא לקריסת מערכת החינוך, מתחילות להתברר במלוא עוצמתן.

"כוחנו בלכידותנו". אינה קלישאה. עד היום ניסו לזרוע בלבם של המורים פחד וחרדה מפני אפשרות להרים ראש אל מול התכנית הדורסנית אך ללא הצלחה.

ביחד עם חברי המורים והגננות אנו פועלים להביא את כל עובדי ההוראה שמבינים את הסכנה שטמונה ב"אופק חדש" להיות שותפים וחברים באיגוד מקצועי חדש שיפעל אך ורק למען הגנה על זכויותינו ועתיד מקצוע ההוראה בישראל.

החלטתי להשתלב ב"ארגון המורים", חברות שמבטיחה את כל הסיוע בהגנה על זכויות המורים בישראל, תוך התנגדות נמרצת לרפורמה הכושלת של "אופק חדש". מדובר בארגון היחיד שלא נכנע ולא הוריד ראש בפני משרד החינוך ופקידי האוצר ודחה בנמרצות ובתקיפות את רפורמת "אופק חדש" במתכונתה הנוכחית, שמבטיחה את קריסת המורים ומקצוע ההוראה, תוך ניצול מחפיר של מורים.

בימים אלה, אני משמשת כמזכירת סניף איזור השרון בארגון המורים. בתפקיד זה אפעל בכל הכוח לדאוג לכך שזכויות המורים לא תפגענה. ביחד אתכם נמשיך להילחם במלוא העוצמה להגנה על זכויות כל מורה. ביחד נזקוף את קומתנו ולא יהיה איש הוראה בישראל שיחשוש לעמוד על זכויותיו. כל אחד ידע שיש לו גב חזק. ידע שיש ארגון בעל עוצמה שייתן לו הגנה אמיתית בכל עת.

כולנו יודעים כי שמירה על זכויותינו תביא לאווירה טובה בין כתלי בית הספר ועבודת המורים תתבצע על הצד הטוב ביותר.

כולי תקווה שבקרוב נוכל לצאת בהודעה על אלטרנטיבה ראויה להסתדרות המורים למורי היסודי והגננות. נביא להקמת איגוד מקצועי שיעמוד על המשמר ויגן על תנאי עבודתנו ועל מתן שכר הולם ונסחוף אחרינו את כל ציבור המורים שחבר היום בהסתדרות המורים הכושלת.

כולנו נהיה חברים בארגון שיגן על האינטרסים שלנו ולא של האוצר והמערכת. רק לאינטרסים שלנו.

שלכם בנאמנות,
ענת שניידר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *