מיתון גם במכירות המכשירים הסלולריים

סלולרי

סלולרי

עפ"י חברת המחקר גרטנר חלה עלייה בשיעור של 6% במכירות מכשירים סלולריים ב-2008. למרות העלייה המתונה, נרשמה ירידה במכירות ברבעון הרביעי של השנה החולפת. בעוד ב-2008 כולה עלו המכירות לרמה של 1.22 מיליארד מכשירים חדשים (לעומת 1.15 מליארד מכשירים ב-2007), ברבעון האחרון של השנה חלה צניחה של 4.6% במכירות בהשוואה לרבעון המקביל בשנת 2007, מרמה של 330 מיליון מכשירים ל-314 מיליון.
להמשיך לקרוא

ג'יהאד או למה לעולם לא יהיה שלום עם החמאס

ג'יהאד – Djihad

מבחינה מילולית המילה ג'יהאד מתארת מאמץ המכוון להשגת יעד מוגדר. (איג'תיהאד הינה עבודתו של מלומד משפטן, המחפש פתרון לבעיה חוקתית. מוג'תהאד הוא אדם שהקדיש עצמו להגשמת הדת והמוסר. מספר כותבים בני הדת השיעית מבדילים בין ג'יהאד רוחני אותו מבצע המג'תהאד ומכונה הג'יהאד הנעלה, לבין ג'יהאד פיסי העוסק בבעיות קיומיות עכשוויות, ומכונה ג'יהאד נחות).
בחוק בהתאם לתפישה כללית והמסורת ההיסטורית, הג'יהאד מכיל פעילות צבאית, שנועדה להרחבת האסלאם או לשם הגנתו. המושג צמח מהעקרון הבסיסי של האסלאם האוניברסאלי והוא יישום דאר אל אסלאם ובאם נדרש, גם בכוח. יחד עם זאת עיקרון זה חייב באופן חלקי להיות מלווה בתפישה סובלנית כלפי דתות סֶפֶר אחרות המצויות בקהילה כגון יהודים ונוצרים. מול דתות ספר אילו, הג'יהאד נפסק, מייד כשהם נכנעים לסמכותו הפוליטית ומשלמים מיסי גולגולת וקרקע. בפועל,היהודים והנוצרים שחיו בחצי האי ערב עצמו, לא זכו ליחס בהתאם לתפישה סובלנית זו. לגבי עובדי האלילים, אין הקלות והם חייבים להמיר את דתם לאסלאם או להסתכן במוות או מכירה לעבדות.
להמשיך לקרוא

באדיבות מופז: כך תשארו השנה בארץ

בעקבות הפרסומים על הורדת דירוג הבטיחות של ישראל ע"י רשות התעופה הפדרלית בארצות הברית, והפנייה של האירופאים בנושא, עלו חששות כי חברות תעופה ישראליות וישראלים לא יוכלו לנחות באירופה או לטוס ליעדים בהם הטיסות עוברות מעל אירופה.

כאשר זה יקרה, ותהיו צריכים להשאר בארץ מחוסר ברירה, זכרו את המניפולטור והתככן הערמומי שאול מופז, והודו לו על תרומתו המכרעת בנושא.

כה רב היה רצונו של מופז להדיח את גבי אופיר מרשות שדות התעופה, עד שהיו אלה הוא ומשרדו שעוררו את נושא בטיחות התעופה, והזמינו את האמריקאים לבחון את הבטיחות אצלנו. כרגיל, שיקולים אישיים ופוליטיים עמדו אצל מופז לפני שיקולי טובת המדינה ואזרחיה.

באופן דומה, זכה מופז ברמטכ"לות בשל רצונו העז של איציק מרדכי (וכולנו יודעים מיהו איציק מרדכי) להתנקם במן וילנאי, ועל כן העדיף את מופז על פניו.

בשורה התחתונה – הבטיחות בישראל היא מן הטובות בעולם, ומחמירה אף מדרישות האמריקאים, וכנראה שלא נאלץ להפרד מאירופה. עם זאת הנזק התדמיתי שגרם מופז ישאר איתנו עוד לזמן רב.

אימוז זוכה בפרס תוכנת הדואר הטובה ביותר

בתערוכת הסלולר בברצלונה התלהב חבר השופטים, והעניק לחברה את תואר "תוכנת הדואר הטובה ביותר" בתחרות ‭20"‬ הגדולים" של עולם הסלולר.

הזכיה פורסמה גם ב-YNET.

מבצע עופרת יצוקה נכשל

הכשלון אינו של הצבא, כי אם של שלושת מנהיגינו אהוד אולמרט, ציפי לבני ואהוד ברק.
אף אחת ממטרות המבצע לא הושגה:

  1. גלעד שליט לא בבית (אני יודע שלא היתה מטרה מוצהרת כזו, אך בעיני זוהי אחת מהחשובות שבמטרות המבצע).
  2. אין שקט בדרום. קסמים, גראדים פצמ"רים ושאר מרעין בישין נוחתים בלי הרף על יישובי עוטף עזה בואכה אשקלון ואשדוד.
  3. הברחות הנשק התחדשו ביתר שאת.

ציפי ואהוד ב' לכו הביתה (אהוד א' כבר בדרך לשם). ניהלתם את המבצע הצבאי בצורה טובה, אולי. לא הייתם צריכים לצאת לפני הזמן, ובודאי שנכשלתם בניהול הישגי הצבא לאחריו (עיין ערך "תגובה לא מידתית").